ליסינג פרטי או רכישת רכב מיבואן

ליסינג פרטי או רכישת רכב מיבואן – מה עדיף?

כיום ניתן לרכוש רכב חדש אצל חברות הליסינג או ישירות דרך היבואן. מה עדיף? נכון לעכשיו, יותר מ- 70% מבעלי הרכבים החדשים מדי שנה בחרו בשיטת הליסינג. ההמון כנראה צודק אך אנו כאן על מנת להסביר גם מדוע זה קורה.

 

ליסינג

ליסינג פרטי הינה שיטת מימון ייחודית אשר מטרתה היא יצירת האפשרות עבור כל אחד ואחת מאיתנו לרכוש רכב חדש מבלי לשבור תוכניות חיסכון ומבלי להסתבך. ישנם 2 סוגים של הלוואות ליסינג :

·         ליסינג במימון חלקי – בו הלקוח משלם מקדמה על הרכב ומשלם את המימון שנותר ע"י תשלומים חודשיים ובסיום ההתקשרות את היתרה במזומן.

·         ליסינג במימון של 100% - הלקוח אינו משלם מזומנים כלל (לא בהתחלה ולא בסוף) אלא אך ורק תשלומים חודשיים.

 

ליסינג פרטי ביסודו מעניק ללקוח את הבעלות על הרכב מהיום הראשון על שמו ולא כמו בימים עברו, בהם בעלי הרכב היו חברות הליסינג בעצמן, דבר אשר היה פוגע בערך הרכב עקב ריבוי במספר ידיים. בשיטת הליסינג מוצעות ברוב המקרים עסקאות משתלמות להחלפת הרכב לאחר חדש בסיום התקופה עם או ללא התחייבות לרכישת הרכב המשומש במחיר מחירון. המימון בליסינג הפרטי אינו קשור לבנקים אלא לחברות מממנות אחרות כך שמסגרת האשראי בבנק אינה נפגעת. בנוסף, בעלי עסקים וחברות יכולים לקבל החזרים על הוצאות הליסינג כמוכרות במס.

 

באמצעות שיטת הליסינג כל אחד יכול לרכוש רכב חדש, במיוחד כאשר מדובר ב- 100% מימון, ללא השקעה של תשלומי מקדמה למיניהם.

 

דרך היבואן

היבואנים עובדים ברוב המקרים עם הבנקים ולכן התקשרות עמם עשויה לטמון בחובה בירוקרטיה רבה, פגיעה במסגרת האשראי וקבלת תנאים פחות טובים על ההלוואות. חלק מהיבואנים עובדים עם חברות חוץ בנקאיות למימון ולעיתים אפיק זה משתלם יותר. חשוב לציין כי כל יבואן בוחר לעצמו שיטת מימון אחרת, דבר אשר עשוי להכביד על הלקוח אשר מנסה להשוות בין כל ההצעות שהוא מקבל דרך יבואנים שונים.

 

לסיכומו של דבר, המסקנה ברורה - חברות הליסינג הפרטי מציעות מגוון רחב של רכבים חדשים למכירה, תחת אותם תנאי המימון ותחת קורת גג אחת. פחות כאבי ראש, יותר שקיפות ויכולת החלטה מושכלת יותר.