סוכנויות רכב ויבוא רכב אישי


אתם חולמים על רכב חדש, אבל הדגם בו אתם מעוניינים לא קיים בארץ? האבזור לא מספק אתכם? יבוא רכב אישי אפשרי היום יותר מתמיד, גם באמצעות סוכנויות רכב

 

לאחר שנים של מאבק, יכולים כיום ישראלים – בצורה די פשוטה – ליבא רכב חדש ורכב חדיש ביבוא רכב אישי. אפשר לעשות זאת בצורה עצמאית, וגם סוכנויות רכב שעוסקות בתחום ומסייעות בבירוקרטיה יכולות לעזור בכך.

יבוא אישי של רכבים אפשרי במספר תנאים עיקריים:

1. אם מדובר ברכב חדש או משומש, הוא חייב להיות בן 24 חודשים לכל היותר

2. אם מדובר ברכב אספנות, הוא חייב להיות בן 30 שנים ויותר

3. הרכב חייב להיות מאושר ליבוא על ידי משרד התחבורה

כמובן שישנם תנאים נוספים, אבל אלה התנאים המשמעותיים (אנחנו מניחים שיש לכם רשיון נהיגה בתוקף, למשל).

יבוא רכב אישי אפשרי כאמור בצורה עצמאית, והוא אפשרי גם באמצעות סוכנויות רכב. גופים אלה – סוכנויות הרכב – משמשים בחלקם כסוכנים של סוחרים בחו"ל או שהם עובדים עם סוכנויות רכב בחו"ל. השיטה ליבוא רכב אישי עובדת בשתי צורות:

  1. בסוכנויות הרכב בישראל מאתרים מכוניות מדגמים פופולריים בישראל ומציעים אותן כאן ללקוחות שלהן. כך תוכלו לראות בלא מעט אתרים של סוכנויות רכב ישראליות קטלוג של מכוניות – חדשות או חדישות – שאותן ניתן לרכוש במחיר המצוין כאילו בצעתם יבוא רכב אישי.

  2. השיטה השניה ליבוא רכב אישי בה עובדות סוכנויות הרכב, היא לאתר עבור הלקוח את המכונית שבה הוא רוצה או לטפל בכל היבוא של מכונית שהוא כבר איתר.

בסוכנויות רכב שמבצעות את איתור הרכב, אתם מגדירים איזו מכונית אתם רוצים שימצאו עבורכם. אז, בסוכנויות הרכב בישראל מחפשים בין סוכנויות הרכב שהם מכירים בחו"ל או במקורות אחרים למכוניות, ומציעים לכם את המכונית המסוימת. אם המכונית מתאימה והמחיר מתאים, שולחים אנשי סוכנויות הרכב נציגים מטעמם לבדוק את הרכב ולוודא שהוא תקין ושמה שהובטח, אכן קיים בשטח.

במקרה בו אתם איתרתם מכונית ליבוא רכב אישי, סוכנויות הרכב משמשות כנציגות שלכם בשטח: הן ישלחו או יפעילו בוחנים מקומיים שיבצעו את הבדיקות השונות בשטח ויראו את הרכב, יכינו את כל הניירות ליבוא הרכב, את האבזור הדרוש בתקינה בישראל ויבצעו את יבוא הרכב בפועל. בסיום התהליך סוכנויות הרכב שעוסקות ביבוא רכב אישי יטפלו בכל הבירוקרטיה שקשורה בשחרור הרכב מהמכס.

כמה עולה יבוא רכב אישי באמצעות סוכנויות רכב?

העמלות משתנות בהתאם למחיר הרכב בחו"ל ולמידת המעורבות של סוכנויות הרכב בתהליך יבוא הרכב, אבל עמלה של 3,000 דולר למכוניות יוקרה חדשות אינה דבר נדיר. אם זה נראה לכם הרבה כסף, זכרו שלכם זה ייקח לא מעט שעות וימי עבודה.