השכרת רכב לעסק

השכרת רכב לעסק

אם יש לכם עסק שבו אתם זקוקים מעת לעת לביצוע הובלות של מלאי, סחורה, כלי עבודה, חומרים וציוד הדרושים לכם לצורך העבודה, או לחילופין זקוקים לרכב מפואר ויוקרתי לצורך פגישה חשובה, אך אינכם זקוקים לרכב כזה בתדירות יום יומית, עומדת בפניכם האפשרות של השכרת רכב לעסק, המוצעת על ידי כל חברות השכרת הרכב. במסגרת עסקת השכרה זו, תוכלו לשכור כל סוג של רכב, בין שאתם מחפשים רכב מסחרי גדול, רכב מסחרי קטן, רכב עם הנעה 4 על 4, או רכב יוקרה מפואר לו אתם זקוקים לשעות ספורות בלבד.

השכרה על בסיס קבוע

לחילופין, ייתכן שבחשבון כולל שתערכו, תוכלו לגלות שישנה עדיפות להשכרת רכב על בסיס קבוע, על פני רכישת רכב ואחזקתו לטובת העסק בלבד. כך למשל, אם יש לכם איש מכירות שאמור להסתובב ולהגיע אל בתי הלקוחות לצורך עבודתו, במקום לרכוש במיוחד עבורו, או לעשות שימוש ברכב הפרטי שלכם, תוכלו לשכור רכב קטן וקומפקטי במסגרת עסקת השכרת רכב לעסק, שתעניק לכם את האפשרות הזאת במחיר אטרקטיבי ומוזל.

בחינת נושא המס עם רואה החשבון של העסק

בכל מקרה, של השכרת רכב לעסק, אתם רוצים להתייעץ תחילה עם רואה החשבון שלכם על מנת לבחון את ההשלכות של ההשכרה על תשלומי המס שלכם. באופן עקרוני השכרת רכב היא הוצאה לכל דבר, ולכן אתם זכאים לניכוי של 100% מעלות ההשכרה, לרבות ניכוי מע"מ מלא. תנאים אלה אינם זמינים עבורכם ברכישת רכב חדש, או בעסקאות ליסינג רבות שאינן מוכרות על ידי רשויות המס. יחד עם זאת, כדאי כאמור לבחון את הדברים עם רואה החשבון, על מנת שלא תגיעו למסקנות על בסיס חישובים מופרכים ושגויים.

מכלול של שיקולי עלות וצורך

אחרי שאמרנו את זה, כאשר אתם שוכרים רכב לעסק, עליכם לקחת בחשבון לא רק את עלות ההשכרה עצמה, אלא גם את עלויות הדלק והביטוח, וגם את ההתאמה של הרכב לצרכי העסק. המטרה היא לשכור את הרכב הקטן ביותר שאפשר על מנת לחסוך בעלות ההשכרה והדלק, אך עדיין לוודא שהרכב עונה על צרכי העסק בצורה מלאה ואפקטיבית.